SKK: szomorúság a nézők miatt…

2017. márc. 04

A somorjai SKK női kosárlabdacsapata elveszítette az utolsó rájátszásos-meccsét is az Extraligában. mégpedig a Rózsahegy ellen (64:68).

,,Az első negyedet 15:6-ra megnyertük, nagyon jól kezdtük a meccset. A következő tíz percben ugyan 29 pontot kaptunk, de 27-et dobtunk,“ mondta Tomáš Kačmarík, az SKK mestere. Az első félidőt a lányok 42:35-re megnyerték. Ekkor a megtelt sportcsarnok még nem tudta, mi vár rá a harmadik negyedben, melyben csak két !!! pontot dobtak a hazaiak. ,,Ez nem történhet meg. Ez egy szörnyűség! Ha két pontot szerzünk a tíz perc alatt, nem nyerhetünk,“ folytatta az edzőnk. ,,Az utolsó tíz perc egész másról szólt. Ugyan 12 ponttal is vesztettünk, de feljöttünk -2-re is,“ jegyezte meg Kačmárik.

A Samaria Sportcentrumban majdnem telt ház volt. ,,Főleg a remek nézők miatt fáj a mai vereség, a gyenge harmadik negyed. Az azonban nagyon jó jel, hogy a Rózsahegy ellen kiegyenlített meccset tudtunk játszani,“ zárta le Tomáš Kačmarík.

A negyeddöntőben a somorjaiak a Poprád ellen játszanak. Az első meccs március 15-én Somorján lesz.

SKK Somorja – Rózsahegy 64:68

A legjobb dobók: Suja 20, Vyňuchalová 13, Keane 12.

Negyedek: 15:6, 27:29, 2:13, 20:20.