Menu

Somorjai kajakosok a VB-n: hajrááá!!!

2017. aug. 23

Csütörtökön elkezdődik a kajak-kenu l2017-es év legfontosabb eseménye. A cseh Račicén világbajnokság lesz, amin négy somorjai vesz részt.

Az egyetlen hölgy Ladič Gabi lesz, aki már most beírta magát a KCK történelmébe: ő az első sportoló, aki a VB alatt is a somorjai klub tagja lesz. ,,Nagyon boldog vagyok. Jó teljesítménnyel szeretném öregbíteni a somorjai klub jó hírnevét,“ mondta Gabi, aki a verseny alatt nem lehet kabala nélkül. ,,Ez egy kicsi plüss pandamaci,“ árulta el edzője Sándor Árpád. ,,Gabi nagyon keményen dolgozott. Szuper lenne, ha bejutna legalább a B-döntőbe,“ zárta le Árpi.

A legnagyobb esélye az éremszerzésre Linka Tibornak van, aki a K4 500 méteren fog indulni a riói kollégáival. ,,Milyen a formánk? Okosabbak leszünk vasárnap este,“ mosolygott Tibcsi. ,,A szolnoki edzőtábor alatt jobbak voltunk a magyar egységnél, de az csak edzés volt, a verseny egészen más. Természetesen, nagyon jó lenne érmet szerezni. De így gondolkodik sok egység,“ zárta le Linka Tibor, aki Erik Vlčekkel a K2 500 méteren is indulni fog.

Jakubík Gábor is két számban fog versenyezni. A kajaknégyes 1000 méteres versenyére őt választották ki a hajóba az U23-as csapat három fiatal versenyzője. Miért éppen őt? Simpson tapasztalt kajakos  és jelenleg is nagyon jó formában van. ,,Jó kollektívát alkotnak a fiatalok. Éhesek a sikerre és szeretnének bizonyítani a felnőttek között is. Célunk az A-döntőbe jutás,“ mondta Jakubík Gábor.

A somorjaiak közül Farkas Vince fog utoljára harcolni, vasárnap délután a C1 5000 méteren térdel a hajóba. ,,Most is Budapesten készültem. Fekete hajóval fogok indulni. Remélem ez a szín szerencsét hoz,“ zárta le Vince.