STK: újabb vereség, leváltják Lönnström edzőt?

2017. szept. 02

Mint a rossz álom… Az STK Somorja labdarúgói a Zsolna fakócsapatától (2:3) is kikaptak… A hatodik forduló után utolsók. Befejezi a klubban a tevékenységét Lönnström edző?

A somorjaiak nagy elszántsággal kezdtek az éllovas ellen. Nagy tempót diktáltak, gyakran veszélyeztették a vendégek kapuját. Mezovský, Fernando Neto, Pančík, Horváth és Šmehyl lövései még nem eredményeztek gólt, de a 35. percben megérdemelten vezetést szerzett az STK. Šmehyl biztosan értékesítette a megítélt büntetőt. Még a szünet előtt újabb gólt ért el az STK, hosszú idő után vastaps hangzott fel a Pomléban.

A második félidő szörnyű volt… A vendégek tíz perc alatt megfordították az eredményt. Ez a fordulat köszönhető Lönnström edző rossz taktikájának is. A hazaiak vezettek, nem volt nekik hova sietniük, de ennek ellenére a Zsolnával továbbra is nyílt sisakkal akartak játszani. És ilyen játékstílus felelt meg legjobban a vendégeknek…

Hogyan látta Horváth Csaba?

,,A független néző nagyon jó meccset látott. Mind a két csapat nyílt sisakkal játszott, öt gól esett. Jól játszottunk, de ennek ellenére elvesztettünk egy olyan meccset, amely nagyon jól alakult. Még most is sokkos állapotban vagyunk… Ha két góllal vezetünk, hazai pályán nem veszthetünk… „

Edzőváltás?

Jövő héten Somorjára utazik a Fluminense két jeles képviselője: Marco Manso ügyvezető igazgató és Marcelo Teixeira sportigazgató. Az edzőkérdéssel is kellene foglalkozniuk. Hat kör alatt szerzett három pont nagyon kevés…“

STK Somorja – Zsolna ,,B“ 2:3 (2:0)

Góllövők: 35. Šmehyl (11 m), 41. Igor Juliao – 53. Michlík, 58. Boženík, 63. Martinček

SL: Šmehyl, Horváth, Igor Juliao –  Sluka, Majštinik, Gerebenits