VB: Ladič Gabi éremért fog küzdeni!

2018. júl. 26

Nagyon jól kezdődött a kajak – kenu junior és U23-as világbajnokság. Az összes somorjai sportoló továbbjutott az előfutamokból. Ladič Gabi egyenesen bejutott az A – döntőbe!

A VB első napján négy somorjai versenyzett. Mindenki sikeresen szerepelt. Csütörtökön csak Ladič Gabi versenyzett kétszer. A C1 500 méteren bejutott az elődöntőbe. Három óra múlva ismét vízen volt, megnyerte a 200 méteres előfutamot és egyenesen bejutott az A-döntőbe! ,, Jól rajtoltam. A verseny szoros volt, spicceztünk a francia versenyzővel. Egyszer én voltam az első, később ő. Végül 0,083 másodperc előnnyel megnyertem a futamot,“ mondta honlapunknak Gabi. ,,A végen, ahogy berúgtam a hajót, kiborultam. De már a célvonalon túl,“ mosolygott a szimpatikus versenyzőnk, aki az éremért szombaton 11.04 órakor fog versenyezni.