Kajak – kenu EB: százszázalékos somorjaiak!

2018. jún. 08

Remek péntek! A somorjai kajakosok remekül szerepeltek a kajak – kenu Európa-Bajnokságon. Linka Tibor, Jakubík Gábor és Zalka Csaba a hétvégén az éremért fognak küzdeni!

A legnehezebb feladata Linka Tibornak volt, aki pár óra alatt két előfutamban szerepelt: a K4 500 és K4 1 000 méteren. ,,Erőm volt bőven… (mosoly) Nagyon örülök, hogy mind a két számban sikerült egyenesen bejutni a döntőbe, nem kellett újabb futamot abszolválni,“ mondta Tibcsi. A K4 500 méteren Zalka Csabival, Vlček Erikkel és Tarr Gyurival második lett, míg déltután a K4 1000 méteren Jakubík Gáborral, Samo Baláž-zsal és Milan Fraňoval megnyerte az előfutamot. ,,Mi lesz a döntőben? Mindkét esetben szeretnénk a dobogó közeli helyen mozogni. Aztán majd meglátjuk, hányadik helyen érünk célba,“ zárta le Linka Tibor. ,,Saját tempónkban mentünk. Az elején gyorsabbak voltak a fehéroroszok, de végül több mint három másodperces előnnyel nyertünk,“ tette hozzá Jakubík Gábor.

,,A rajt jól sikerült, erős tempót mentünk, a végén is még tudtunk gyorsulni. Az egyetlen baj az volt, hogy a hajó elég instabil volt. Várjuk a döntőt,“ mondta Zalka Csaba a sikeres előfutam után.