ME v kanoistike: stopercentní Šamorínčania!

2018. jún. 08

Skvelý piatok! Šamorínski rýchlostní kanoisti na majstrovstvách Európy perfektne zvládli svoje rozjazdy. Tibor Linka, Gábor Jakubík a Csaba Zalka budú cez víkend bojovať o medaily!

Najťažšiu úlohu mal Tibor Linka, ktorý za pár hodín absolvoval dve jazdy: v K4 500 a na 1 000 metrov. ,,Síl som mal dosť…. (úsmev) Som rád, že sme v obidvoch prípadoch postúpili priamo do finále, nemuseli sme absolvovať ďalšie jazdy,“ povedal Tibcsi. Ten v K4 500 metrov spoločne s Csabom Zalkom, Erikom Vlčekom a Jurajom Tarrom skončil na druhej priečke a poobede v K4 1 000 metrov s Gáborom Jakubíkom, Samuelom Balážom a Milanom Fraňom vyhral svoju rozjazdu. ,,Čo vo finále? V oboch prípadoch chceme byť v blízkosti pódia. A potom uvidíme, na akom mieste skončíme,“ dodal v dobrej nálade Tibor Linka. ,,Chceli sme ísť svoju jazdu. Na začiatku mali trošku navrch Bielorusi, no nakoniec sme vyhrali s viac ako trojsekundovým náskokom,“ dodal Gábor Jakubík.

,,Mali sme dobrý štart. Išli sme slušným tempon a v závere sme ešte pridali. Akurát škoda, že naša loď nebola stabilná. Napriek tomu sme mali našu rýchlosť. Tešíme sa na finále!“ povedal Csaba Zalka po úspešnej rozjazde K4 500 metrov.