Világbajnokság: Linka Tibor ezüstöt szerzett!

2018. júl. 27

A somorjai kajak-kenu újabb fantasztikus sikere. Linka Tibor – Baláž Samo kettős ezüstöt szerzett az U23-as világbajnokságon a K2  1000 méteres versenyén.

A kettősünk jól rajtolt, ráragadt az első ausztrálokra. Ugyan 250 méterrel a cél előtt visszaesett a negyedik helyre, de végül remekül hajrázott és második lett.

,,Remekül mentek. Kétszáz méterrel a cél előtt Tibcsi begyújtotta a motorokat és a srácok fantasztikusan hajráztak. Nagyon értékes ez az ezüst, hisz 69 országból vannak itt a versenyzők,“ mondta Vass Géza edző.

,,Nagyon boldogok vagyunk, hogy másodikok lettünk,“ nyilatkozta honlapunknak Linka Tibor, aki mögött, a hátfájdalmai miatt is, nagyon nehéz hetek vannak. ,,Úgy mentünk, ahogy megbeszéltük. A végén ahogy kell, dobbantottunk és bejöttünk másodiknak. Megcsináltuk a maximumot. Örülünk, hogy mi lettünk a legjobb európai hajó,“ zárta le a somorjai éremhalmozó.