Majstrovstvá sveta: Linka Tibor získal striebro!

2018. júl. 27

Ďalší fantastický úspech šamorínskej kanoistiky. Linka Tibor spolu so Samom Balážom získali v K2 1000 metrov striebro na majstrovstvách sveta U23.

Naša dvojica mala dobrý štart, držala sa za druhou Austráliou. Síce 250 metrov pred cieľom bola až štvrtá, no nakoniec skvelým finišom skončila na druhej priečke!

,,Chalani išli parádne. Tibcsi dvesto metrov pred cieľom zapol všetky motory a so Samom urobili fantastický záver. Toto striebro má veľkú cenu, prítomní sú pretekári až zo 69-ich krajín,“ povedal tréner Gejza Vass.

,,Sme veľmi šťastní, že sme získali striebro,“ povedal pre našu stránku Tibor Linka, ktorý má za sebou, aj vinou zranenia, veľmi ťažké týždne. ,,Išli sme podľa dohodnutého scenára. V závere sme pridali a došli sme na druhom mieste. Urobili sme maximu. Teší nás, že sme boli najlepšia európska posádka,“ dodal šamorínsky zberač medailí.