Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Skvelý šamorínsky športový piatok

2018. sep. 29

Šamorínski basketbalistky a futbalisti v piatok potešili svojich priaznivcov. ŠTK vysoko zdolal béčko Žiliny 6:0, ŠBK uspel v Nitre (73:67).

Nepríjemnú sériu bez streleného gólu zlomili futbalisti ŠTK po štvrťhodinke zápasu, keď peknou strelou skóroval Euller. Šamorínčania zaznamenali gól po 288-ich minútach. V prvom polčase trikrát trafili do priestoru bránky a dali tri góly. Aj po zmene strán pokračovali v skvelej, kombinačnej hre a mladým Žilinčanom dali šestku. V tabuľke postúpili na nevypadávajúcu dvanástu priečku.

Basketbalistky odštartovali sezónu výborne, keď vyhrali v Nitre 73:67. Síce počas duelu domáce viedli aj o sedem bodov, ale hlavne vďaka skvelej tretej štvrtiny otočili duel vo svoj prospech.

ŠTK Šamorín – Žilina B 6:0 (3:0)

Góly: 28., 55. a 70. Pato, 15. Euller, 24. Peu, 84. Minárik (vl.)
ŽK: Minárik, Rusnák, Moško (všetci Žilina)
Rozhodoval: Straka

Diváci: 250

ŠTK Šamorín: Rožník – Marič-Bjekič, Jánošík, Štrbák, Čunta (75. De Oliveira) – Šmehyl, Knotek, Pato – Euller (69. Sabler), Peu, Hruška (59. Almaský).

Nitra – ŠBK Šamorín 67:73

Štvrtiny: 15:15, 24:21, 13:21, 15:16

Diváci: 120

ŠBK Šamorín: Sujová 21, Vyňuchalová 18, Letková 13, Horváthová 9, J.Lelkes 4, Marcová 4, Dulová 4.