Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

ŠTK Šamorín: žolík Pony

2018. okt. 14

Čakalo sa víťazstvo, no futbalisti Šamorína boli radi aj za bod. V 13. kole II. ligy ŠTK remizoval s Lipanmi 2:2.

Vstup do zápasu mali domáci výborný, po štyroch minútach trafil hlavou Čunta. Diváci si mysleli, že dnes uvidia vysoké víťazstvo ŠTK. Stal sa opak. Najprv po chybe obrany Haščák vyrovnal a potom krásne trafil Janič. Hostia boli dvakrát pred bránkou ŠTK a dali dva góly… Šamorínčania dobíjali hosťujúcu bránku, prišli aj šance, ale nie a nie skórovať. V 82. minúte prišla na ihrisko legenda šamorínskeho futbalu, náš dlhoročný kapitán Vlado Pončák. ,,Tréner ma poslal do útoku. Nikdy som tam nehral,” povedal Pony. A bol to práve on, ktorý poslal odrazenú loptu do siete a zachránil pre ŠTK bod. ,,Mrzí nás, že sme nevyhrali. Verím, že v piatok v ďalšom šesťbodovom súboji vyhráme,” dodal Vlado Pončák.

ŠTK Šamorín – Lipany 2:2 (1:2)

Góly: 4.Čunta, 90.Pončák – 17.Haščák, 26.Janič

ŽK: Šmehyl, Jánošík, Štrbák, Čunta – Blaško, Dlugoš

Rozhodoval: Parilák

Diváci: 350

ŠTK Šamorín: Rožník – Marič – Bjekič, Jánošík, Štrbák, Čunta – Knotek (68.Pančík), Šmehyl, Pato – Peu (30.Sabler), Hruška (82.Pončák), Almaský