Eszter Méri: triumf v Subotici!

2018. apr. 23

Výborný úspech! Eszter Méri, člen Tenisového klubu ŠTK Šamorín sa stal víťazkou juniorského medzinárodného turnaja v Subotici. Bravo Eszti!

V Srbsku za zišla veľmi silná konkurencia, Eszter počas cesty za víťazstvom musela zvládnuť päť zápasov. V prvom stretnutí vyradila domácu Vidanovič 6:0, 6:0. ,,Začiatok bol výborný, no v ďalšom priebehu turnaja som dostala kanára aj ja… ,“ usmievala sa Eszti. ,,Ako sa to mohlo stať? Iba nedávno sa začala antuková sezóna. V týchto dňoch sú ihriská po zimnej prestávke veľmi mäkké. V súčasnosti je veľmi dôležitá taktika,“ prezradila študentka šamorínskeho gymnázia Imreho Madácha. Vo finále šamorínske dievča prehrala prvý set. A to na nulu. ,,Nevedela som nájsť správny rytmus. V druhom sete sa to zlepšilo, videla som 4:2. Vzápätí to bolo 4:5 a slovinská súperka podávala na víťazstvo. Podarila sa mi to otočiť. V rozhodujúcom sete to bolo veľmi vyrovnané, dôležitá bola každá loptička. Nakoniec som vyhrala. Bola som veľmi šťastná. Prvýkrát sa mi podarilo triumfovať na takomto významnom turnaji,“ povedala Eszter Méri, ktorá po víťazstve si sadla do auta a cestovala na ďalší turnaj. ,,Od nedele hrám v Piešťanoch,“ dodala.