Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

4 dni do ME v krose: jeden rekord za druhým

06. dec 2017.

Sťahovanie národov sa už začalo. Už iba štyri dni a v Šamoríne sa v nedeľu uskutočnia majstrovstvá Európy v krose. A budú rekordné!

Vrátane náhradníkov sa prihlásilo 624 atlétov z 37 krajín, súťažiť by malo 575 športovcov. Je to najviac v histórií ME. Bude veľmi dôležité, aké bude počasie. ,,Sledujeme ho niekoľkokrát denne, pomaly schádza sneh. Ešte v utorok bola v areáli súvislá pokrývka, je však predpoklad, že na trati nebude sneh. Predpokladajú sa plus dva stupne v deň pretekov, bežcom by to mohlo vyhovovať,” uviedol šéf Slovenského atletického zväzu Peter Korčok.

,,Sme odhodlaní celej športovej Európe dokázať, že vieme zorganizovať podujatie takéhoto významu.  Kompaktnosť areálu a kapacita, ktorú dokáže X-Bionic Sphere poskytnúť ako zázemie, je zárukou úžasnej atmosféry, ako výborných výkonov bežcov,“ poznamenal Juraj Bača, predseda predstavenstva X-Bionic Sphere.

,,Celé mesto sa teší, očakáva skvelé podujatie. Aktívne sa zúčastňujeme prípravných prác. Verím, že tak diváci, ako aj športovci budú odchádzať nadšení. Čo by som si želal? Aby sa samotný rezort, ako aj mesto Šamorín sa ešte výraznejšie dostalo do podvedomia športovej Európy,“ povedal primátor mesta Šamorín Gabriel Bárdos, ktorý je aj viceprezidentom organizačného výboru ME.

Na záver európskeho šampionátu sa uskutočnia atraktívne preteky s názvom ,,ME v krose – beh pre verejnosť“, ktoré budú hneď po hlavných pretekoch. Doteraz sa prihlásilo až 700 bežcov.