ŠTK: ďalšia prehra

2017. aug. 13

Nepríjemnosť. Futbalisti ŠTK Šamorín opäť ťahali za kratší povraz. Po minulotýždňovom prekvapujúcom neúspechu v Komárne tento krát nestačili na Nové Mesto (1:3). Na mužstvo, ktoré pôvodne vypadlo do tretej ligy, no po odstúpení Košíc ho SFZ vrátilo do druhej najvyššej súťaže.

Góly zo štandardiek

Domáci aktívne vstúpili do zápasu, Juliao a Breno boli blízko ku gólu. Po štvrťhodinke hry ešte Mikuš nedal, no v 33. minúte po rohovom kope hostia sa ujali vedenia. Ešte do prestávky Nové Mesto dalo z penalty ďalší gól. Po zmene strán síce Vávra po peknej akcií znížil, no posledné slovo patrilo hosťom, ktorí opäť skórovali po rohovom kope.

Rajmi Mikuš o zápase

,,V úvode stretnutia nás gólman Tomáš Belic viackrát podržal, no postupom času sa nám darilo aj pred bránkou domácich. Môj gól? Na penaltu sme určení dvaja: Belic a ja. Tomáš sa ma pýtal, či pôjdem ja. Jednoznačne som mu povedal, že áno. Chcel som skórovať v Pomlé… Či som nemal obavu, že Hajdúch ma vychytá? Vedel som, že Hajďo je skvelý pri penaltách. No vedel som, že na ktorú stranu sa hodí a bezpečne som skóroval z bieleho bodu. Musíme si priznať, že za stavu 1:2 mali domáci kopať penaltu, náš obranca mal v šestnástke ruku… V závere sme z viacerých šancí sme aspoń jeden premenili a zaslúžene sme vyhrali.”

Zaujímavosť

Jedno z hlavných postáv stretnutia v Pomlé bol hosťujúci Rajmi Mikuš, ktorý je odchovancom ŠTK. Síce už viackrát hral v Šamoríne proti svojmu materskému klubu, no až teraz sa mu podarilo skórovať.

ŠTK Šamorín – Nové Mesto nad Váhom 1:3 (0:2)

Góly: 62. Vávra – 33. Múdry, 39. Mikuš (11 m), 76. Kosorín

ŽK: Marić-Bjekić, Štrbák – Holíček, Daňovský

Rozhodoval: Sedlár

Diváci: 370

ŠTK Šamorín: Hajdúch – Breno (60. Sabler), Marić-Bjekić, Štrbák, Fujak – Horváth (39. Šmehyl) – Pančík, Nascimento, Juliao, Neto – Vávra (79. Schutz)