Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Zoltán Sármány v Ríme: blízko k najlepším

04. feb 2019.

Na silne obsadenom Európskom pohári kadetov vo fleurete v Ríme skončil pretekár Klubu šermu Šamorín Zoltán Sármány na vynikajúcom 14. mieste.
V hlavnom meste Talianska, ktorému sa hovorí aj ako mekka šermu, delil nášho pretekára od postupu do finále len malý krôčik. Zoli šermoval veľmi dobre po celý deň. V prvom kole dosiahol štyri víťazstvá a jednu prehru, do 128 člennej eliminácie bol nasadený na 39. mieste. O postup medzi najlepších 64 pretekárov zdolal talianskeho reprezentanta Luccu Millu 15:12, v ďalšom zápase 26. nasadeného ďalšieho domáceho pretekára Francesca Fioreho 15:12. V stretnutí o postup medzi elitných 16 pretekárov bravúrne vyradil 7. nasadeného taliana Jacopa Bonatu 15:9. O postup do osemčlenného finále nestačil na Francúza Valeriana Castanieho. Súper bol lepší a zaslúžene vyhral. Ale… Rozhodca viackrát nebol nad vecou. Počas zápasu sa vyskytlo viac sporných momentov, z ktorých ťažil v prevažnej miere Francúz…

Nakoniec Zoltán Sármány skončil na výbornom 14. mieste na podujatí, na ktorom štartovalo 166 pretekárov z 22 krajín sveta.