ŠBK Šamorín: parádna posledná štvrtina!

2018. jan. 27

V posledných sekundách duelu 15. kola basketbalovej Extraligy žien diváci v slušne zaplnenom Športcentre Samaria vstali a skandovane tlieskali. Oslavovali naše baby, ktoré zdolali Nitru 66:54.

Pred zápasom bolo všetko ideálne. Naše hráčky boli zdravotne v poriadku, navyše cez týždeň ŠBK získal v osobe Romany Vyňuchalovej výraznú posilu. Očakávalo sa, že od prvej minúty budú domáce dominovať. No skutočnosť bola iná. ,,Zle sme bránili, nedarilo sa nám ani v útoku,“ skonštatoval tréner ŠBK Albert Diósi. Naše družstvo držalo nad vodou skvelá Lenka Slezáriková. V druhej štvrtine Nitra viedla aj o 14 bodov. Dlho sa nedarilo ani Roman Vyňuchalovej, ktorá svoje prvé body dala až v 14. minúte. Naše baby potom zabrali a do polčasu znížili na rozdiel 6-ich bodov. ,,V prestávke sme si povedali niektoré veci,“ poznamenal pán Diósi.

Na konci tretej štvrtiny ešte Nitra viedla, no boli cítiť, že Šamorín otočí zápas. V 32. minúte Juli Lelkes vyrovnala a vzápätí Saša Hašková prvýkrát dostala naše družstvo do vedenia. Potom to už bola exhibícia našich dievčat, ktoré poslednú štvrtinu vyhrali 22:6! ,,Duel sme nakoniec vyhrali zlepšenou obranu a začalo sa nám dariť aj strelecky. Dievčatá treba pochváliť, že dokázali uspieť vo veľmi ťažkom zápase,“ dodal Albert Diósi.

ŠBK Šamorín – Nitra 66:54

Štvrtiny: 11:15, 19:21, 14:12, 22:6.

Diváci: 200.

ŠBK Šamorín: Slezáriková a Sujová 19, Vyňuchalová 12, Hašková 9, J. Lelkes 5, Bachorová 2, Marcová, Theiner.

Redakčný obsah – prevzatie len s uvedením zdroja!