Cyklistika: Šamorínčan Tomi Nagy uspel medzi profíkmi

2017. jún. 28

Najväčšou domácou športovou udalosťou víkendu boli majstrovstvá Slovenska a Česka v cyklistike v Žiari nad Hronom. Podujatia sa zúčastnili najlepší. Nechýbal ani Peter Sagan, ktorý patrí k svetovej špičke. V pretekárskom poli nechýbal ani reprezentant nášho mesta Tomáš Nagy.

Tomi je amatérom, cyklistike sa venuje popri práci. Napriek tomu vo svojej kariére už dosiahol viacero skvelých úspechov. Tak bolo aj cez víkend v Žiari. ,,V sobotu bola na programe časovka. Skončil som na 12. mieste medzi slovenskými jazdcami a na 7. mieste v kategórií Elite z 24 pretekárov,“ informoval o skvelom úspechu 27-ročný cyklista. ,,V nedeľu boli hlavné preteky. Dlho som sa držal v ,,balíku“, no potom prišli problémy. Dlho som bol bez vody, mal som aj krče a nakoniec ma rozhodcovia odvolali z trate. Nemohol som dokončiť preteky,“ pokračoval Tomi. ,,Moje pocity z víkendu? Také všelijaké. Som spokojný, ale aj sklamaný. Hnevám sa na seba. Musím sa z chýb poučiť, aby som to v pretekoch v budúcnosti riešil ináč,“ dodal šamorínsky cyklista Tomáš Nagy, na ktorého koncom augusta čakajú ďalšie významné preteky – majstrovstvá Slovenska na ceste časovka družstiev.