ŠBK Šamorín: bravúrne víťazstvo v Košiciach!!

2019. apr. 13

Baby, parádááá! V prvom zápase o bronz basketbalistky ŠBK Šamorín vyhrali v Košiciach 62:58.

,,Sme veľmi šťastné,” povedala nám pár minút po záverečnom hvizde Júlia Lelkes, ktorá opäť patrila k ťahúňom šamorínskeho družstva. Toto víťazstvo je veľmi vzácne, keďže za naše družstvo nenastúpili Tímea Sujová (trest) a Martina Letková (zranenie). ,,Sú to baby, ktoré patria do základnej päťky. Timi už v stredu môže hrať, ale Martina nie. Práve preto, to dnešné víťazstvo venujeme jej,” pokračovala Juli. ,,Stretnutie bolo vyrovnané. Na začiatku poslednej štvrtiny domáce získali sedembodový náskok, no my sme veľkou bojovnosťou otočili duel a získali víťazstvo,” povedala odchovankyňa šamorínskeho basketbalu, ktorá v najdôležitejšej časti zápasu zaznamenala dve trojky. ,,Veľmi by sme chceli vyhrať aj doma v stredu,” dodala Juli Lelkes.

Ak Šamorínčanky v stredu v Športcentre Samaria (začiatok o 19.00 hod) opäť zdolajú Košice, tak získajú bronzové medaily.

Košice – ŠBK Šamorín 58:62

Štvrtiny: 19:16, 10:13, 14:10, 15:23

Diváci: 450

ŠBK Šamorín: Vyňuchalová 21, Marcová 16, J.Lelkes 12, Dulová 7, Horvátová 6, Škublová, Vaigl.