Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

ŠTK: výhra v Žiline!

2019. apr. 28

Paráda! Futbalisti Šamorína vyhrali vo veľmi dôležitom zápase na ihrisku béčka Žiliny 2:0! V boji o záchranu v II. lige získali zlaté tri body.

Po vyrovnanom úvode v 34. minúte arbiter odpískal pre hostí penaltu. Zodpovednosť si do svojich ,,nôh” zobral náš kapitán Vlado Pončák. ,,Traja sme určení na penaltu. Peu, Luqui a ja. Peu bol faulovaný a preto som si zobral loptu ja. Som rád, že som ju premenil,” povedal Pony. Ešte do prestávke Šamorín dal druhý gól, keď po centri Németha hlavičkoval presne Peu. Po zmene strán sa domáci snažili, no hostia umnou hrou doviedli duel do víťazného konca. ,,Sme radi, že odčinil zbabraný domáci zápas proti Lokomotive. Získali sme veľmi dôležité tri body. Od teraz myslíme na domáce derby proti Komárnu. Radi by sme potešili našich fanúšikov dobrou hrou a víťazstvom,” dodal Vladimír Pončák.

Žilina B – ŠTK Šamorín 0:2 (0:2)

Góly: 34. Pončák (11 m), 45.Peu

ŽK: Gamboš, Petrák, Chríbik – Peu

ČK: 88.Chríbik

Rozhodoval: Straka

Diváci: 173

ŠTK Šamorín: Ružinský – Diogo, Pončák, Štrbák, Fujak – Németh, Kopičár, Luquinhas (50.Marič – Bjekič), Pančík (66.Almási) – Peu (81.Pittner), Capixaba