Mesto Šamorín - Somorja Város
Menu

Hasiči opäť súťažili v behu po schodoch

2019. sep. 23

Traja šamorínski hasiči, Gábor Hegyi, Tamás Heller a Marek Javorský, reprezentovali Slovensko na majstrovstvách v behu po schodoch, ktoré sa 21. septembra 2019 konali v Budapešti. Úlohou súťažiacich bolo vybehnúť na 23. poschodie Semmelweisovej lekárskej univerzity, a to s osobnými ochrannými pracovnými prostriedkami a s použitím autonómnych dýchacích prístrojov. Váha výstroja bola 40 kilogramov. Súťažilo sa individuálne alebo vo dvojiciach. V súťaži jednotlivcov skončil Gábor Hegyi vo vekovej kategórii 30 – 34 rokov na 6. mieste, dvojica Tamás Heller – Marek Javorský vo vekovej kategórii 30 – 39 rokov obsadila 5. miesto. Všetkým blahoželáme!
Cieľom súťaže je zmerať fyzickú pripravenosť hasičov počas špeciálnych zásahov a prezentovať ju širokej verejnosti. Začiatkom augusta sa podobná súťaž konala aj v Bratislave, kedy bolo úlohou hasičov vybehnúť na 22. poschodie budovy RTVS v Mlynskej doline. Šamorínski hasiči nesklamali ani na bratislavskej súťaži.