ME juniorov a U23 v rýchlostnej kanoistike: trikrát šamorínske zlato!

2018. júl. 01

Raz – dva – tri! Kanoe Klub Šamorín dosiahol ďalší fantastický úspech! Tibor Linka a Csaba Zalka na majstrovstvách Európy juniorov a U23 v rýchlostnej kanoistike získali tri zlaté medaily!

Po sobotňajšom prvom mieste v K2 1000 metrov získal Tibcsi zlato v K4 500 metrov. ,,Mali sme výborný štart. Síce Ukrajinci boli pred nami, no vedel som, že nebudú vládať. Dvesto metrov pred cieľom sme zapli rakety a nikto nás nevedel zastaviť,” ktorý na majstrovstvách Európy získal dve zlaté medaily. ,,Dokázali sme to. Ukázali sme, čo vieme. Lepšie to ani nemohlo byť. Cítil som, že keď sa nestane nič nepredvídané, tak vyhráme,” dodal Tibor Linka.

Stopercentný Csaba Zalka

Csaba Zalka štartoval v Auronze iba v jednej disciplíne. V K4 500 metrov. A jeho výsledok? Lepšie to ani nemohlo byť. ,,Dvakrát sme sa postavili na štart a dvakrát sme vyhrali,” usmieval sa Csabi. Štvorkajak suverénne vyhral svoju rozjazdu a aj finále. ,,Dobre sme odštartovali, naša loď išla v slušnom tempe. V polovici trati povedal Tibcsi ,,hopp” a mali sme výborný záver. Som veľmi šťastný. Po zlatu na ME juniorov som získal prvenstvo aj v U23. O dva týždne budú kvalifikačné preteky, na ktorých sa rozhodne, v ktorých disciplínach budem štartovať na MS U23,” dodala veľká nádej šamorínskej kanoistiky.

Hrdinský výkon Davida Feketeho

Slovenská loď C4 500 metrov, v ktorej boli dvaja Šamorínčania Edo Strýček a David Fekete, obsadila štvrtú priečku. ,,Bohužiaľ, nevyšiel nám štart…  Síce sme nezískali medailu, no nemôžeme byť nespokojní. Pred šampionátom som bol chorý, nemohol som sa dobre pripraviť na ME,” povedal David Fekete, ktorý po dojazde do cieľa zažil krušné chvíle. Museli ho ujať lekári. ,,Dal som do toho všetko, bol som úplne vyčerpaný. Našťastie, nebolo to nič vážne,” dodal David Fekete.

Zsolt Libai bol dve desatiny sekúnd od striebra

Veľmi – veľmi blízko bol k medaile slovenský juniorský štvorkajak na 500 metrov. ,,Nepozerali sme na nikoho, išli sme podľa vopred stanoveným spôsobom. Došli sme do cieľa, no nevedeli sme na ktorom mieste. Nakoniec sa ukázalo, že Rusi a Nemci s rovnakým časom skončili na druhej priečke. My sme došli na štvrtom mieste so stratou 0,283 sekúnd… Chýbalo nám tak malo… ,” skonštatoval Zsolt Libai.